Вы здесь

новости больницы

Сообщение об ошибке

Notice: unserialize(): Error at offset 14 of 14 bytes in variable_initialize() (line 1175 of /home/hospital/public_html/hospital3.nikolaev.ua/includes/bootstrap.inc).

24 березня

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

 

 

Біля однієї третини населення світу інфіковано бактерією туберкульозу (ТБ). Хвороба розвивається лише у невеликої частки інфікованих людей. Підвищеного ризику розвитку туберкульозу піддаються люди з ослабленою імунною системою. Імовірність розвитку активного туберкульозу у людини з ВІЛ приблизно в 26-31 разів вище. Всесвітній день боротьби з туберкульозом відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу. 

                                      Основними принципами ліквідації ТВС є:

Політична підтримка;          

Діагностика методом мікроскопії;         

Надійна поставка ліків;                 

Контроль за лікуванням;

Регулярний аналіз результатів.

 

Можна вилікувати 92-95% хворих туберкульозом. DOTS – це стратегія проти епідемії туберкульозу, вона дозволяє виявляти і лікувати хворих, небезпечних для оточуючих. Впровадження DOTS – це спасіння багатьох людей від смерті, хвороби і страждання, зумовленого ТБ. Принципі стратегії DOTS універсальні для всіх країн. Зараз вона успішно запроваджується у більш ніж 180 країнах світу.

 

В Україні, згідно з Указом Презедента України № 290 від 22 березня 2002 року, також встановлений Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, який відзначається щорічно теж у 24 березня. Одним із завдань, поставлених в рамках Цілей в галузі сталого розвитку на період до 2030 року, є ліквідація глобальної епідемії туберкульозу. «Стратегія по ліквідації туберкульозу», розроблена ВООЗ і схвалена Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я в 2014 році, закликає знизити рівні смертності від туберкульозу на 90% і захворюваності на туберкульоз на 80% до 2030 року  

 

 

 

Грудень 2018 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вперше в Миколаєві

 

21.12.2018 р. в міській лікарні № 3 вперше в Миколаївській області проведено  сучасне хірургічне втручання за участю ведучіх фахівців Національного інституту раку.

Бригада хірургів - Д.м.н. Копчак К.В., хірурги Капецький В.І. та зав.відділенням ендохірургіі Серебро В.Л. виконали резекцію правої долі печінки хворому зі складною наружною норицею жовчних протоків. Операція пройшла за планом, стан хворого стабільний.


Червень 2018 р.

Нагорода з професійним святом!

 

Адміністрація міської лікарні № 3 м.Миколаєва та колектив поліклініки щіро вітає зав.хірургічним відділенням поліклініки, позаштатного фахівця УОЗ ММР Фабянського Володимира Анатолійовича з почесною нагородою до дня медичного працівника - Подякою Миколаївського міського голови! Бажаємо колезі міцного здоров`я, творчої наснаги та професійного довголіття.

****************************************************************

Травень 2018 р

Спеціальне об’єктове навчання
(об’єктове тренування) з питань цивільного захисту

   

24-25 травня 2018 р. в лікарні проведено спецальне обєктове навчання за участю представника УОЗ та районного відділення МЧС. Ціль навчання - перевірка відділень лікарні до роботи у випадку надходження великої кількості постраждалих /травми, опіки тощо./ внаслідок териростичного акту /підрив промислових, житлових приміщень та приміщень соцбиту./  В навчанні були задіяні медичні працівники приймального, хірургічного та опікового відділень лікарні. Керівник навчання - головний лікар міської лікарні № 3  - О.П.Чеботарьов

До навчання залучались 46 осіб:   Керівний склад - 4 осіб, Комісія з питань надзвичайних ситуацій – 5 осіб, Пожежно-технічна комісія - 5 осіб;  Формування цивільного захисту – 12 осіб, Добровільні пожежні дружини (команди) – 5 осіб, Інші працівники – 15 осіб.  

Наказом головного лікаря № 93 від 02.01.2018 р. в лікарні створена Комісія ЧС,  передбачено створення за рахунок позабюджетних коштів постійного резерву медикаментів та виробів медичного призначення із розрахунку 500 грн. на 1 ліжко, що розгортається при ЧС, затверджено склад повноважних осіб Комісії, затверджено функціональні обов’язки, затверджено план заходів з підготовки працівників лікарні до дій  у випадку виникнення ЧС.  Підготовка всього залученого персоналу проведена відповідно планів підготовки на 2018 р.

В кожному відділенні є пакет документів для дій персоналу у випадку загрози ЧС та при розгортання ліжок для надання допомоги постраждалим: схеми оповіщення персоналу, схеми розташування підрозділів на території лікарні, функціональні обов’язки персоналу, план заходів на випадок виникнення ЧС та план заходів та функціональні обов’язки персоналу при розгортанні спеціалізованих ліжок медицини катастроф, списки посадових осіб лікарні та відповідні телефони, інформація про розташування запасу майна для ЧС та відповідальні за видачу особи.

В приймальному відділенні лікарні створено запас медикаментів та витратних материалів для ЧС на загальну суму 35 000 грн. В укладці є запас медикаментів та витратних материалів  для забезпечення 20 операцій на черевній порожнині: марля медична, препарати для наркозу, медикаменти та розчини для проведення протишокової терапії, антисептики, антибіотики, спирт, системи, шприци. Додатково /за рахунок позабюджетних коштів/ в кожному відділенні хірургічного профілю створено запас  витратних материалів, медикаментів та деззасобів для проведення 10 хірургічних втручань відповідного профілю при ЧС або при надходженні значної кількості постраждалих.  

В міській лікарні № 3 м.Миколаєва одночасно м.б. розгорнуто для надання допомоги при масовому надходженні постраждалим  8 хірурічних бригад:   2 комбустіологічні бригади, 2 травматологічні  бригади та 4 хірургічні бригади /із розрахунку - 2 хірурги, 1 операційна медична сестра та 1 молодша медична сестра/.

В лікарні є два дизель-генератори для автономного забезпечення електроживленням раздільно обох корпусів лікарні, а также двох ургентних операційних зал та Реанімаційно-анестезіологічних відділень. За рахунок залучення позабюджетних коштів створено та підтримується незнижаємий запас дизельного палива в 750-800 л., також створено достатній запас продуктів харчування – крупи, жири, овочі в асортименті, картопля тощо.

Виходячи із критеріїв оцінки якості підготовки і проведення тренування щодо порядку дій керівного та командно-начальницького складу та персоналу при розгортанні госпітальної бази на 80 ліжок (умовно) на базі міської лікарні № 3 м.Миколаєва, висновок – задіяні підрозділи та відділення лікарні готові до роботи, персонал відділень виконує свої функціональні обов’язки.  Комплексно об’єктове тренування проведено на оцінку «добре».

*******************************************************************************************************

 

ТЕМАТИЧНІ КУРСИ

З 10.09.2018 р. по 09.10.2018 р. на базі міської лікарні № 3 м.Миколаєва проводяться тематичні курси "ЛІКАРСЬКА ДОПОМОГА ХВОРИМ З ТЕРМІЧНОЮ ТРАВМОЮ" - для лікарів лікувального та педіатричного профілю: хірурги, травматологи, анестезіологи. Проводять курси фахівці Харківської академії післядимломної освіти. Після закінчення слухачам нараховуються 30 балів.

Контактні телефони: /0512/ 23-90-57, 0506644345 - зав.відділенням Мороз Володимир Іванович

 


Май 2018 г.

Спасибо неравнодушным людям!

Огромное спасибо друзьям городской больницы №3 за безвозмездную передачу черешни для наших пациентов.

На самом деле черешня очень полезна: в этой маленькой ягодке скрыто очень много витаминов, среди которых: А, Р, С, В., много минералов: магния, который активирует работу мозга, железа, которое оказывает положительное влияние в целом на весь организм. А также первые сочные, сладкие ягоды поднимают настроение!

Спасибо огромное за посильную помощь!

 

 

Февраль 2018 г.

Конференция в г.Одесса

 

21 февраля 2018 г. на базе Медицинского дома Odrex (г.Одесса) cостоялась 1 Международная научно-практическая конференция на тему  «Хирургическое лечение ожирения». На форуме присутствовал практикующий хирург, директор клиники «Заксенхаузен» (Германия)  Пламен Стайнов.

 

25% населения Европы сегодня страдает морбидным ожирением, которое способствует развитию  у человека многочисленных заболеваний, вплоть до онкопатологии различной локализации. Морбидное ожирение сегодня – это только видимая часть громадного комплекса связанных между собой проблем, «айсберг» который только начинает «всплывать и прорисовываться».

 Бариатрические операции помогают не только раз и навсегда потерять лишний вес, но и помогают значительно повысить качество жизни человека.

 В форуме приняла участие делегация специалистов городской больницы № 3 г.Николаева в составе – главный врач, Заслуженный врач Украины, хирург Чеботарев А.П, городской хирург УОЗ г.Николаева, заведующий хирургическим отделением Пермяков В.В., заведующий отделением эндоскопической хирургии Серебро В.Л. и доктора-стажеры хирургического отделения Башук Р.О. и Юсифли И.Б.

Присутствующие в конференц-зале участники форума и онлайн-зрители получили возможность наблюдать прямые трансляции бариатрических операций – слив-резекцию желудка и байпас в исполнении ведущего хирурга  клиники «Заксенхаузен» Пламенна Стайнова.

 
 

Листопад 2017

Допомога депутатів в 2017 р.


Колектив медичних працівників лікарні щиро вдячні депутатам  міської та обласної рад за допомогу в придбанні нового діагностичного обладнання покращенні  матеріального стану лікарні в 2017 р.

Завдяки наданій допомозі лікарня вже придбала та закуповує в 2017 р. наступне медичне обладнання –

 

 

 Цифровий фотометр та електронні ваги для клінічної лабораторії – 45 тис.грн.  /депутати Римар Є.В., Картошкін К.Є., Жайворонок С.І./

 

Два наркозно-дихальних апарати та пульсоксиметр для реанімаційної служби – 450 тис.грн. /депутати Кармишкін Ю.А., Луста В.В., Старчеус О.В.  партія Наш Край /

 Щільова лампа для офтальмологічного відділення поліклініки – 20 тис.грн. /депутати Жайворонок С.І., депутат Луста В.В./

 

 Дезінфекційна електрична камера КДЄ-5 – 100 000 грн. /депутат Філевський Р.М./

Також за рахунок коштів наданих депутатами виконано значний обсяг робіт по ремонту обладнання та ремонту у відділеннях лікарні –

Компресор для відділення патології – 12 800 грн. /депутат Карцев В.М./

Монтаж та налаштування холодильного обладнання, придбання фреону для відділення патології – 7 200 грн.  /депутат Карцев В.М./

Придбано матеріали та проведено поточний ремонт відділення проктології – 50 тис. грн. /депутат Крисенко О.В./

 

 Ремонт операційного блоку лікарні: заміна напольного покриття, заміна вікон та дверей на сучасні металопластикові тощо. – 250 тис.грн. / Гасюк А.П. Аграрна партія, депутати Демченко Т.В., Ніколенко А.А./

Загальна сума наданої депутатами фінансової допомоги за 2017 р. складала для лікарні  685 тис.грн. 

 

 

Июнь 2017


Проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта» 


             В травні 2015р. в Україні стартував Всеукраїнський проект «Чиста лікарня безпечна для пацієнта». Проект проводиться  організацією  Служба організації інфекційного контролю (СОІК), затвердженого ДУ  ЦМКПС  МОЗ України.

Мета  проекту - забезпечення високого рівня гігієни в лікувальних установах України, профілактика професійного захворювання медичного персоналу, запобігання розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій, економія коштів лікувальних установ.  Даний проект регламентується дыючими наказами МОЗ України:

№236 від 04.04.2012 «Про організацію контролю та профілактики післяопераційних гнійно-запальних інфекцій, спричинених мікроорганізмами, резистентними до дії антимікробних препаратів».

№325 від 08.06.2015 «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами».

№293 30.04.2014 «Про затвердження Інструкції зі збору, сортування, транспортування, зберігання, дезінфекції та прання білизни у закладах охорони здоров'я».

№223 від 22.10.1993   «Про збір, знезараження і здачу використаних виробів медичного призначення одноразового застосування із пластичних мас».

№120 від 25.05.2000, №955   «Про удосконалення організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД».

№ 181 від 04.04.2008   «Про затвердження методичних рекомендацій “Епідеміологічній нагляд за інфекціями області хірургічного втручання та їх профілактика».

№ 798 від 21.09.2010   «Про затвердження методичних рекомендацій  “Хірургічна та гігієнічна обробка рук медичного персоналу ”».

     За погодженням з адміністрацією лікувальної установи СОІК проводить аудит підрозділів закладу, складає протокол про результати і надає свідоцтво у вигляді таблички та відзнаки на вхідних дверях  про те, що відділення пройшло сертифікацію за вимогами проекту  «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».

 

В 2016 р. Міська лікарня № 3 м.Миколаєва  отримала 7 сертифікатів: відділення судинної хірургії, віділення ендохірургії, опікове відділення, урологічне відділення, хірургічне відділення, відділення реанімації та інтенсивної терапії №2, операційне відділення, в 2017 р. сертіфікати отримали також приймальне відділення, неврологія та травматологія.

В 2016-2017 рр. в лікарні лікарні №3 проведено декілька конференцій та семінарів з практичних питань ІНФЕКЦІЙНОГО КОНТРОЛЮ. Представники лікарні прийняли участь у роботі міжнародної науко-практичної конференціїї, яка відбулась в місті Одеса за підтримки Всесвітньої асоціації стерилізації та дезінфекції.

 

 

квітень 2017 р.

Лечение геморроя аппаратом Геморон

 Аппарат ГЕМОРОН — это современное лечение геморроя в  амбулаторных условиях (возможно без госпитализации) и без боли.

Новейший современный метод лечения геморроя без операции это электрохимическая коагуляция узлов с помощью современного аппарата Геморон (Hemoron), который дает возможность проводить безоперационное лечение геморроя безболезненно, с небольшими затратами и с минимальными неудобствами, без внесения особых корректив  в распорядок дня пациента.

Целесообразность проведения данной процедуры и отбор больных проводит только врач-проктолог, владеющий данной методикой, непосредственно при осмотре пациента. При определении показаний учитываются стадия и клинические проявления заболевания, имеющаяся сопутствующая патология.

Принцип лечения – это сочетанная обработка геморроидального узла импульсным и модулированным постоянным током при помощи аппарата  «Геморрон». При этом на узлы оказывается электрохимическое, химическое и тепловое воздействие. В точке приложения электрода вода в тканях разлагается на кислород и водород. Геморроидальный узел при этом уменьшается в размерах, стенки  стенко сосудов склерозируются. Результатом применения аппарат является щадящий некроз тканей геморроидального узла, что приводит к его последующему отторжению. Через некоторое время после  процедуры геморроидальный узел отпадает и выходит из прямой кишки естественным путем.

Лечение геморроя аппаратом Геморон имеет ряд преимуществ, позволяющих   применять данную методику в большинстве случаев в амбулаторных условиях, то есть без госпитализации пациента.

Рассмотрим преимущества лечения аппаратом Геморон более детально:

 1. Процедура выполняется без специальной подготовки пациента и не требует какого-либо обезболивания.
 2. Метод абсолютно бескровный, так как во время процедуры не происходит нарушения целостности слизистой оболочки прямой кишки или кожи.
 3. Процедура безболезненна, поскольку модулированный постоянный ток практически не вызывает болевых ощущений у пациента. Во время воздействия тока на ткани геморроидального узла может ощущаться легкое жжение или покалывание. За один сеанс возможно воздействие на 2 узла. Длительность процедуры составляет всего 10 минут. Необходимость в повторных процедурах зависит от стадии заболевания, что определятся проктологом при контрольном осмотре пациента  через 7 — 10 дней.
 4. Отсутствие необходимости в перевязках и ежедневном осмотре проктолога.

После процедуры, в период времени до контрольного осмотра, пациенту рекомендовано соблюдение диеты с воздержанием  от употребления острых блюд и алкоголя, ограничение физических нагрузок.

Важнейшим преимуществом этой методики лечения геморроя является отсутствие таких осложнений как: возникновение кровотечений в послеоперационный период, повреждение сфинктера с последующим недержанием газов и кала и рубцовое сужение анального канала.

Противопоказанием является наличие  онкологических заболеваний, беременность, декомпенсация хронических заболеваний, гнойно-септические проявления в области проведения процедуры. Пациентам с диабетом  и гипертонией   возможно проведение процедуры после проведения курса профилактического лечения и при снижении показателей до нормальных.

Аппарат Геморон используется сегодня для безболезненного лечения геморроя в больнице №3  г. Николаев (Дубки).

 

Автор:           

Дмитрий Рябец, городской проктолог УОЗ г.Николаева, старший ординатор проктологического отделения городской больницы № 3.

 

 

Березень 2017 р. 

Громадська Наглядова Рада розпочала свою роботу.

Відповідаючі вимогам сьогодення, у відповідності до ст.36 Конституції України та ст. 24 Закону України «Основи законодавства про охорону здоров’я» адміністрацією міської лікарі № 3 м.Миколаєва та зацікавленими особами громади міста у лютому 2017 р. було прийнято рішення про створення Громадської Наглядової Ради закладу.

Головна мета створення Ради – забезпечення раціонального та максимально прозорого використання бюджетних та позабюджетних коштів та надходжень, а також - для відпрацювання основних напрямків подальшого розвитку закладу.

Членами Громадської Наглядової Ради міської лікарні №3 є шановні громадяни м.Миколаєва та Миколаївської області, що мають великий життєвий та виробничий досвід, а саме:

Руденко Григорій Хомич відповідальний за роботу по зверненням громадян Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради, член Президії міської Ради ветеранів війни, член обласної Ради спілки воїнів-інтернаціоналістів запасу, учасник бойових дій у ДРА;   

Дюмін Анатолій Григорович – депутат Миколаївської міської ради, директор ТОВ "Універсал-Юг"; Почесний громадянин міста Миколаєва;

Буркун Валерій Васильович депутат Миколаївської міської ради, голова правління ТДВ «Оріон-Авто»;   

Тютюнник Сергій Миколайович депутат Вітовської районної ради, Заслужений працівник сільського господарства України, директор СПО «Урожай»; 

Демченко Тетяна Василівна депутат Миколаївської обласної ради, член постійної комісії з питань регіонального розвитку, планування, бюджету, фінансів та інвестицій;

Донченко Олена Віталіївна –  депутат Миколаївської обласної ради, генеральний директор ТОВ «Миколаївське сільськогосподарсько-рибоводне підприємство»;   

Бондін Юрій Миколайович – пенсіонер, Герой України, Почесний громадянин міста Миколаєва; 

Кормишкін Юрій Анатолійовичдепутат Миколаївської обласної ради, генеральний директор ТОВ «СП «Південна Аграрно – Експортна Компанія»

Скляренко Людмила Миколаївна – заступник головного лікаря міської лікарні №3 з економічних питань;   

Удовиченко Петро Миколайович – заступник головного лікаря міської лікарні №3 з лікувальної роботи; 

Кошкіна Ірина Ігорівна – юрисконсульт міської лікарні №3. 

 

Перше засідання Громадської Наглядової Ради відбулось 15.03.2017 р., були розглянуті наступні питання:

 1. Обрання голови Громадської Наглядової Ради.
 2. Обрання секретаря Громадської Наглядової Ради.
 3. Погодження бюджету лікарні на 2017 р.
 4. Визначення основних напрямів діяльності Громадської Наглядової Ради на 2017 р.     

Головою Громадської Наглядової Ради після загального обговорення обраний член Громадської Наглядової Ради - депутат Миколаївської міської ради Дюмін А. Г.  Секретарем Громадської Наглядової Ради обрана член Громадської Наглядової Ради - юрисконсульт  лікарні Кошкіна І.І. 

Головний лікар Чеботарьов О.П.  проінформував з використання мультимедійних материалів членів Громадської Наглядової Ради про виконання бюджету 2016 р. та  про загальний розподіл бюджету на 2017 р., визначив проблемні напрямки, які потребують додаткового фінансування. Після активного загального обговорення  розподілу бюджету лікарні на 2017 р. він був погоджений.

Фінансування лікарні на 2017 р.

-------------------------------------------------------------------

 1.  Заробітна плата та нарахування на ЗП     - 45 703 640 грн

 2.  Материали, обладнання та інвентар        -    600 000 грн

 3.  Медикаменти та перев’язувальні материали -  2 341 600 грн

 4.  Продукти харчування                      -    846 020 грн

 5.  Оплата послуг /крім комунальних/         -    500 000 грн

 6.  Оплата теплопостачання                   -  2 576 239 грн

 7.  Оплата водопостачання та водовідведення  -    428 957 грн

 8.  Оплата електроенергії                    -  1 984 021 грн

 9.  Виплата пенсій та допомоги               -    200 000 грн

 10. Інші поточні видатки                      -     25 000 грн -------------------------------------------------------------------
  Всього                                     - 55 205 477 грн.
  ------------------------------------------------------------------------

Виділені на 2017 р. кошти розподілені на наступні статті витрат:

---------------------------------------------------------------------

1.  Препарати крові /областна СПК/               - 100 000 грн

2.  Кисень для проведення наркозів               -  50 000 грн

3.  Реактиви для КДЛ                             -  75 000 грн

4.  Вакцини та бакпрепарати                      -  50 000 грн

5.  Рентгенплівка                                -  80 000 грн

6.  Ксеношкіра для опікового відділення          -  20 000 грн

7.  Деззасоби                                    - 150 700 грн

8.  Спирт                                        -  60 000 грн

9.  Вироби медичного призначення                 - 155 000 грн

       /марля, рукавички гумові, системи, шприці/         

 10. Медикаменти                                                              - 1 602 000 грн 

 ---------------------------------------------------------------------       Всього                                          - 2 341 600 грн.    ---------------------------------------------------------------------

Члени Наглядової Ради також визначили наступні напрямки діяльності Громадської Наглядової Ради на 2017 р.: розробка пропозицій щодо покращення ефективності господарської діяльності, фінансового та матеріально-технічного забезпечення лікарні; здійснення заходів щодо залучення додаткових ресурсів на цільові потреби закладу та пацієнтів; участь у розгляді звернень та скарг, що надходять до лікарні; представництво інтересів закладу на сесіях міської та обласної рад.

Після загального обговорення та визначення основних напрямків діяльності на 2017 р., новообраний голова Дюмін А.Г. підкреслив, що основною метою діяльності Громадської Наглядової Ради має стати покращення якості та доступності медичних послуг населенню у медичному закладі, при умову обов’язковому покращенні матеріально-технічної бази міської лікарні №3.