Вы здесь

Отделение функциональной диагностики

Сообщение об ошибке

Notice: unserialize(): Error at offset 14 of 14 bytes in variable_initialize() (line 1175 of /home/hospital/public_html/hospital3.nikolaev.ua/includes/bootstrap.inc).

Расположено - 1 корпус, 2 этаж Контактный телефон - (0512) 55-49-95

В отделении выполняются все современные функциональные исследования необходимые докторам клинических отделений для диагностики различных заболеваний. 

- электрокардиография

- рэоэнцефалография

- реовазография

- спирография

- фиброгастроскопия

- доплеровское исследование магистральных сосудов

- УЗИ сердца, почек, органов брюшной полости, органов малого таза

Заведующая отделением - кандидат медицинских наук, городской специалист ФД ,  врач высшей категории - Бекало Татьяна Петровна

 

                                                                                       

 
        Функціональна діагностика м.Миколаєва -  
        професіоналізм людей і досконалість техніки
 
Хто володіє інформацією, той володіє... Що стосується охорони здоров'я, то це ще важливіше, ніж володіти світом. Правильно поставлений діагноз торує твердий шлях до ефективного лікування найскладніших хвороб, а своєрідним навігатором для лікарів різних профілів є функціональна діагностика (від грецького “можливість пізнавати”). Це, власне, комплексна система визначення й оцінки функціонального стану органів і систем організму.
 
Початок масштабної діагностичної роботи в Миколаєві та області припадає на радянський період — це була електрокардіографія, користувалися найпростішими електрокардіографами, одноканальними апаратами, які закуповували у Ленінграді, аби діагноз клінічних терапевтів підтверджувати інструментально. Потім з'явилися апарати для обстеження легеневої системи — спірографи, пневмотахографи, сьогодні вони не такі актуальні, бо вже є досконаліша апаратура. У 1988 році в області почала діяти ультразвукова діагностика, яка   замінила метод діагностики вад серця - фонокардіоскопію. Дещо пізніше з'явилася велоергометрія — для визначення   прихованої коронарної недостатності. Це коли електрокардіограма нормальна, а клінічні прояви є, тут вже більш глибоке дослідження захворювань серцево - судинної системи. Якщо говорити про еволюцію, то одним з прикладів може служити електрокардіографія: цілодобове моніторування, яке увійшло в практику кілька років тому. Електрокардіограма знімається протягом усієї доби в різному стані — і в спокої, і при фізичних навантаженнях, і при емоційних сплесках. Таким чином, одержуємо повну картину роботи серця, паралельно вимірюється артеріальний тиск, що дуже важливо для гіпертоніків. Також велика увага приділяється реоенцефалографії, електроенцелографії — для досліджень судин головного мозку.  В останні роки  окремі заклади також одержали цю складну апаратуру. Загалом же, кабінети функціональної діагностики працюють у 13 лікувальних закладах міста Миколаєва. За 2009 - 2013 роки обладнання оновлювалось особливо активно, на сам перед – у ЦПМСД міста.
 
Але якою б досконалою не була медична апаратура, людський фактор (у позитивному розумінні цього слова) відіграє вирішальне значення. Взагалі, лікар - фунціоналіст – професія дуже непроста, а спеціалізація з ФД – довготривала. Починалося все з терапевтів загального профілю, які проходили курси із загальної терапії, а на них викладалися ази електрокардіографії, спірографії, інших напрямків функціональної діагностики. А з виокремленням ФД у самостійний розділ медицини одержала самостійність і кадрова складова. Тепер необхідно пройти первинну спеціалізацію 5-місячні курси на базі ВУЗу, де є кафедра функціональної діагностики, а потім кожні п'ять років необхідно підтверджувати категорію. Сьогодні у Миколаєві у напрямку ФД працюють 8 лікарів вищої категорії і 5 — першої. І як тут не згадати першопрохідців, спеціалістів обласної лікарні на чолі із завідуючим відділенням функціональної діагностики, головним функціоналістом області Павлом Івановичем Фоменком. Саме з цього середовища пішли всі паростки, які дали нинішні результати.  
 
Якість функціональних досліджень значною мірою залежить від технічного стану обладнання, щороку наші спеціалісти проводять його перевірку в лікувальних закладах. Разом з удосконаленням медичної техніки підвищується і кваліфікація спеціалістів, які її перевіряють, треба сказати, це складна і тонка робота. До цієї ж теми: навантаження на лікарів, які займаються функціональною діагностикою, дослідженнями, перевищують нормативні. Нині на одну лікарську посаду за день припадає 24 умовних одиниці, одна одиниця трудових затрат відповідає 15 хвилинам “чистого” часу. А фактично виконується до 40-45 одиниць.
 
Найкраща форма підвищення кваліфікації — практика. Наші спеціалісти проводять функціональні дослідження в динаміці для вивчення ефективності застосування терапевтичного лікування хворих. Також проводимо необхідні дослідження контингенту хворих, які знаходяться на диспансерному обліку. В практиці миколаївських функціоналістів — інструментальні дослідження, необхідні для експертизи тимчасової і стійкої втрати працездатності, а також для визначення показань, що вказують на необхідність санітарно - курортного лікування.
 
                                                                                                                                  Т.П.БЕКАЛО