Вы здесь

Физиотерапевтическое отделение

Расположено - 1 корпус, 2 этаж Контактный телефон - (0512) 23-41-15

 

 

 

 

В отделении выполняются самые разнообразные физиотерапевтические процедуры. Высоко

профессиональный коллектив специалистов поможет Вам максимально быстро восстановить здоровье  после тяжелого заболевания, травмы или оперативного вмешательства.

 

Заведующая отделением - врач высшей категории,

городской специалист - Величко Клавдия Владимировна


квітень  2019 р.

Реабілітація травматологічних хворих

 

На протязі 31 року у міській лікарні №3 працює відділення фізіотерапії, яке очолює лікар-фізіотерапевт вищої категорії, міський експерт з фізіотерапії Величко Клавдія Володимирівна.

 

У відділенні фізіотерапії, яке обладнане 108 апаратами, надається широкий перелік електропроцедур (електрофорез, електростимуляція, лікування імпульсними струмами, високочастотна терапія та інше), світлолікування (інфрачервоне, видиме, ультрафіолетове, лазерне опромінювання, лінійно-поляризоване світло), ультразвукова терапія, інгаляційна, теплотерапія. У відділенні працюють досвідчені медичні сестри, масажисти, інструктори з лікувальної фізкультури, що дозволяє надавати висококваліфіковану медичну допомогу хворим з самими різними захворюваннями терапевтичного, неврологічного, хірургічного, урологічного та інших напрямків.

В лікувальній практиці лікарі застосовують сучасні медичні технології та методики лікування остеохондрозу хребта, захворювань суглобів.

   

 

У липні цього року відділення отримало з територіального центру соціального захисту населення нове сучасне обладнання для реабілітації хворих травматологічного, неврологічного профілю: ортопедичний пристрій для верхньої кінцівки СРМ ЕІ аqіс Е3 для реабілітації хворих на переломи верхніх кінцівок, реабілітації хворих на інсульт, стіл-вертикалізатор для реабілітації прикутих до ліжка хворих, стіл загальнопроцедурний 3-х секційний. Все це обладнання знаходиться в робочому стані та за його допомогою проводиться реабілітація хворих.

 

Співробітники відділення працюють у тісної співпраці з лікарями обласного травматологічного відділення лікарні. Сумісно з лікарем- травматологом вищої категорії, міським експертом з травматології та ортопедії Шуткіним Ю.П., завідувачем обласного відділення травматології та ортопедії Моцарем С.І., кандидатом медичних наук травматологом вищої категорії Снісаренко П.І. ми проводимо відбір хворих для реабілітації та надаю їм допомогу. В 2017 році отримали, реабілітаційні заходи у відділенні фізіотерапії 1306 хворих травматологічного відділення, за 10 місяців 2018 року – 1163 хворих тобто 95% хворих отримали фізіотерапевтичні процедури, масаж, займалися лікувальною фізкультурою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Співробітники відділення фізіотерапії прикладають багато зусиль для відновлення здоров'я та реабілітації хворих і травмованих людей з метою відновлення їх функціонального стану здоров'я та працездатності.

 

 

Міський позаштатний експерт з фізіотерапії

Величко Клавдія Володимирівна.

 

 

 

квітень 2018 р.

ОСТЕОПОРОЗ

 

На базі фізіотерапевтичного відділення міської  лікарні № 3 м. Миколаєва під керівництвом доктора медичних наук доцента кафедри терапії, фізіотерапії, курортології і профпатології ДЗ «ЗМАПО МОЗ України» Алипової О.Є., завідучої відділенням Величко К.В. та лікарем фізіотерапевтом  Тимофійчуком  В.В. на протязі 2016-2017 років проводилася наукова-практична робота по застосуванню фонофореза раптена-геля при лікуванні деформуючого артроза и остеохондрозу хребта. Клінічну групу  хворих на остеоартроз колінних суглобів склали 110 жінок та чоловіків, в групі хворих на остеохондроз попереково-крижового відділу хребта було 70 осіб.

Сучасні реабілітаційні стратегії при комплексному лікуванні цих захворювань застосовують не тільки медикаментозну терапію, але й багато інноваційних ефективних  фізіотерапевтичних методик, які мають низький ризик розвитку терапевтичних ускладнень, побічних ефектів та є неінвазивними.

При лікуванні деформуючого артрозу була застосована методика фонофорезу раптен гелю, за якою випромінювач повільно (зі швидкістю 1-2 см/сек.) пересувається по поверхні тіла хворого, на яку заздалегідь був нанесений лікарський засіб - раптен гель.

Основна діюча речовина раптен гелю- диклофенак діетиламін, який має гідрофільно- ліпофільну молекулу, що сприяє накопиченню більш ефективних терапевтичних концентрацій в місцях запалення,особливо, у навколосуглобових і внутрішньосуглобових тканинах.

Застосування раптен гелю призводить до зменшення болю та набряку тканини,скорочення періоду поновлення функції ушкодження суглобів, зв’язок, м’язів. Основним механізмом дії диклофенаку є припинення біосинтезу простагландинів. 

Оцінка результатів лікування, як покращення було зафіксовано у 61,8% хворих на остеоартроз, «значне покращення» - у 38,2%.

Застосування методики фонофорезу раптен гелю в комплексному лікуванні хворих на дегенеративно-дистрофічне захворювання хребта привело до покращення стану у 54,3%, «значного покращення» -45,7%. 

Раптен гель-фонофорез чинить корегуючий саногенетичний вплив при сполученні больового, м’язово- тонічного, міофасціального синдромів на тлі дегенеративно- дистрофічних захворювань хребта, остеоартрозу колінних суглобів, що дозволяє досягти покращення і значного покращення самопочуття,зменшення скарг у більшості хворих і позитивно відображається на показниках якості життя.

Результати проведенної науково-практичної роботи  відображені авторами в методичних рекомендаціях - «Застосування фонофорезу  раптен-гелю у комплексному лікуванні дегенеративно- дистрофічних захворювань колінних  суглобів і хребта», які видані у м. Києві в 2017 р.  та рекомендовані


Величко К. В. - Зав.відділенням фізіотерапії  міської лікарні № 3
 

 

лютий 2017 р.

Фізіотерапевтичне лікування хронічного простатиту

Хронічний простатит займає одне з провідних місць серед генітальної патології чоловіків репродуктивного віку. І, нажаль, простатит все більш «молодіє». Зараз пацієнтами урологів і андрологів стають молоді чоловіки до 30 років.

Найбільш частою причиною є збудники, що передаються статевим шляхом (наприклад, трихомонади). Також розвитку простатиту дуже сприяє малорухливий спосіб життя. Але не так страшний простатит, як те, що це захворювання є пусковим механізмом для виникнення більш суворих захворювань – чоловічого безпліддя, аденоми простати.

Симптоми хронічного простатиту:

·       різь внизу живота;

·       болі в промежені і мошонці;

·       скорочення тривалості полового акту;

·       слабка струмінь сечі і утруднення при сечовипусканні.

При підозрі на хронічний простатит пацієнт обовязково повинен пройти повний комплекс обстеження, для чого він зможе звернутися до уролога.

Лікування хронічного простатиту включає в себе медикаментозну терапію (антибактеріальні препарати, нестероїдні протизапальні засоби, імуномодулятори, ферментні препарати, вітамінотерапія). Ефективним лікуванням простатиту визнана фізіотерапія.

В міської лікарні №3 м. Миколаєва на протязі 20 років розгорнуте обласне урологічне відділення, в якому працюють висококваліфіковані лікарі та медичні сестри. Під час лікування хворих на хронічний простатит вони широко застосовують поряд з медикаментозною терапією фізіотерапевтичні методики на базі фізіотерапевтичного відділення, яке очолює завідувач відділення лікар вищої категорії Величко Клавдія Володимирівна. Також в ньому працює лікар-фізіотерапевт першої категорії Тимофійчук Володимир Вікторович. Лікарі-фізіотерапевти надають висококваліфіковану фізіотерапевтичну допомогу хворим лікарні. Фізіотерапевтичне відділення обладнане сучасною фізіотерапевтичною апаратурою в кількості 93 апарата, що дозволяє надавати фізіотерапевтичну допомогу хворим на різні захворювання.

При лікуванні хронічного простатиту лікарі-фізіотерапевти застосовують фізіотерапевтичні методики:

·       лазерна терапія;

·       магнітотерапія;

·       ультразвукова терапія (ультрафонофорез);

·       електрофорез;

·       ампліпульстерапія;

·       дарсонвалізація;

·       мікрохвильова терапія;

·       грязе- та теплолікування;

·       іглорефлексотерапія;

·       загальні та спеціалізовані фізичні вправи м’язів промежини.

В процесі лікування хронічного простатиту найбільш вагоме значення має цілеспрямоване, індивідуальне, одночасне призначення медикаментозної терапії і фізіолікування (магнітолазероультразвукова терапія 8-10 процедур і комплексу фізичних вправ 10-15 процедур). Застосування в процесі лікування хронічного простатиту поряд з медикаментозною терапією фізіотерапевтичних методик дозволяє скоріше позбавити хворого від болю та інших розладів, які так дошкуляють чоловікам.

Завідувач відділення фізіотерапії

міської лікарні № 3 Величко К.В.,

лікар фізіотерапевт Тимофійчук В.В.

 

 

 


 февраль 2016

Использование мази «Хондроксид» при реабилитации больных с посттравматическим артрозом

Величко, К.В., Тимофейчук В.В.

г.Николаев, городская больница № 3, отделение физиотерапии

 

В  городской больнице №3 с момента ее основания функционирует одно из самых мощных отделений физиотерапии в городе. Оно оснащено современной аппаратурой в количестве 104 аппаратов. В отделении работает врач 1 категории Тимофейчук В.В., возглавляет отделение врач высшей категории Величко К.В., медицинские сестры, массажисты, инструкторы ЛФК аттестованные на 1 и высшую категорию.

В отделении выполняются все основные виды реабилитационной терапии. В течение 2015 года врачами отделения проводилось исследование эффективности использования мази «Хондроксид» в сочетании с физиотерапевтическими методами лечения больных посттравматическим остеоартрозом. Особое внимание было обращено на лечение пациентов, имеющих сопутствующую патологию (артериальная гипертония, узловой зоб, ИБС с нарушением ритма и т.д.), которым противопоказано применение  фонофореза и соответственно выполнялся магнитофорез  мази «Хондроксид».

Основной причиной развития посттравматического артроза являются травмы с нарушением конгруэнтности суставных поверхностей, ухудшение кровоснабжения различных структур суставов, длительная иммобилизация. Данная форма артроза очень часто возникает после внутрисуставных переломов со смещением. Лечение, осуществляемое травматологами, ортопедами, реабилитологами, включает в себя:

   ·       устранение (уменьшение) болевого синдрома;

   ·       восстановление функций;

   ·       предотвращение дальнейшего разрушения сустава.

Хирургическое лечение (эндопротезирование, остеотомия, остеосинтез) направлено на восстановление конфигурации и стабильности суставов. Комплексная терапия посттравматического остеоартроза включает в себя физиотерапевтические методы лечения, массаж, ЛФК. При интенсивном болевом восстановительном синдроме выполняют лечебные блокады, применяя при этом хондропротекторы, которые уменьшают боль в покое и при движении, заметно влияют на скорость ходьбы, снижают интенсивность и продолжительность утренней скованности, увеличение амплитуды движений в суставах, восстанавливают функциональную способность суставов.

Одним из представителей группы хондропротекторов является ходроксид, содержащий хондроитинсульфат – высокомолекулярный полисахарид группы гликанов, являющийся неотъемлемой частью аггрегановой молекулы хряща, и противовоспалительный препарат диметилсульфоксид, способствующий проникновению хондроитинсульфата через кожу.

Проведенное исследование позволило сделать выводы о повышении терапевтического эффекта при применении мази «Хондроксид» совместно с физиотерапевтическими методиками:

·         магнитофорез – на 5% при деформирующем остеоартрозе, на 2,7% - при посттравматическом остеоартрозе по сравнению с магнитотерапией;

·    магнитолазерофонофорез на 22,3% при деформирующем остеоартрозе, на 3,7% - при посттравматическом остеоартрозе по сравнению с ультразвуковой терапией без мази хондроксид в лечении деформирующего и постравматического остеоартроза.

Использование во врачебной практике этих методов лечения позволяет достичь быстрого наступления аналгетического и противовоспалительного эффекта, ведет к улучшению функционального состояния суставов и качества жизни пациента.

 

 

 

 

Применение физиотерапии в послеоперационном периоде
 
Принципы государственной политики здравоохранения, законодательно закрепленные в Конституции Украины, основаны на достижении необходимой сбалансированности между клинической, реабилитационной и профилактической медициной. Наряду с хирургическими, терапевтическими методами лечения широкое применение получают методы физиотерапии и лечебной физкультуры.
 
Как подчеркивает профессор В.С. Улащик «сегодня возможности и уровень физиотерапии таковы, что она должна рассматриваться не просто как быстро развивающаяся отрасль медицины, но и как показатель культуры нации. Ибо только необразованный или недобросовестный человек будет использовать или назначать лекарства имеющие многие побочные эффекты если терапевтического результата во многих случаях можно достичь применением более простых и доступных методов лечения.»
 
Наиболее часто физические факторы применяются в комплексной терапии больных различного профиля, в том числе и в послеоперационном периоде. Для уменьшения болевого синдрома с целью ускорения регенерации тканей, для предупреждения тромботических послеоперационных осложнений широко применяется в послеоперационном периоде магнитотерапия. С этой целью процедуры магнитотерапии отпускаем больным как в отделении физиотерапии так и в послеоперационных палатах. Отделение физиотерапии городской больницы №3 оснащено десятью аппаратами для магнитотерапии («Полюс-1», «Градиент», «Мак-30», «Алмаг», «МИТ-11», «Магнитон-полюс»), что позволяет нам своевременно и качественно оказывать помощь больным.
 
Широкое применение в хирургии, в травматологии и ортопедии получили импульсные токи постоянного направления и низкой частоты. Применение электростимуляции кишечника (аппарат «Стимул-1») в послеоперационном периоде позволяет избежать таких серьёзных осложнений как атония кишечника. Существенную помощь врачу хирургу в ведении больных после удаления щитовидной железы оказывает применение импульсных токов от аппарата «АЭСТ-01.8». Воздействие импульсного тока помогает больным восстановить голос, акт глотания.
 
Импульсные токи являются незаменимым помощником врача невропатолога при лечении заболеваний периферической нервной системы – невриты лицевого, тройничного, лучевого, малоберцового нерва.
За долгие годы работы нами приобретен богатый опыт, внедрены в практику разнообразные методики лечения болевых синдромов при остеохондрозе, позвоночных грыжах.
 
Коллектив отделения физиотерапии, состоящий из высококвалифицированных врачей, медицинских сестер, опытных массажистов, инструкторов лечебной физкультуры при наличии большого количества аппаратуры (95 аппаратов) оказывает реабилитационную помощь больным, перенесшим травмы и переломы конечностей, позвоночника, ушибы, страдающим контрактурами, плече-лопаточным периартритом, пневмонией, хроническим бронхитом, инсультом и другими заболеваниями.
 
Заведующая отделением физиотерапии, врач высшей категории,
                                         внештатный городской физиотерапевт    - Величко К.В.

 

 

Новые физиотерапевтические методики

Одновременное применение комплекса физических факторов стало одним из важных направлений в современной физиотерапии. Достаточно широко в настоящее время используется комбинация магнитного поля с низкоинтенсивным лазерным излучением. В современном физиотерапевтическом аппарате «МИТ-11» импульсное магнитное поле одномоментно сочетается с низкоинтенсивным лазерным излучением (гелий-неоновым и инфракрасным) и низкочастотным ультразвуком. При магнитолазерной терапии проникающая способность лазерного излучения увеличивается на 30%. Возможность проникновения низкочастотного ультразвука к внутренним органам еще более значительна (на глубину до 7-8 см проникает около 20% энергии низкочастотного ультразвукового излучения).

Магнитолазероультразвуковая терапия оказывает на организм сложное и многообразное действие и приводит к возникновению значительного количества лечебных эффектов:

- противовоспалительное действие заключается в активации ферментов супероксиддисмутазы и каталазы, активации микроциркуляции, изменении уровня простагландинов;

- иммуномодулирующие действие, снижение перекисного окисления липидов  приводит к выравниванию осмотического давления и уменьшению отечности ткани;

- обезболивающее действие осуществляется за счет активации метаболизма нейронов, повышения уровня эндорфинов, возрастания порога болевой чувствительности;

- стимуляция репаративных процессов происходит за счет накопления АТФ, стимуляции метаболизма клеток, усиления синтеза коллагена, пролиферации фибробластов.

Показания для применения магнитолазероультразвуковой терапии очень широки при заболеваниях органов дыхания, сердечно-сосудистой системы, переферической нервной системы, кожных болезнях, заболеваниях мочеполовых органов. Очень широко применяется магнитолазероультразвуковая терапия в лечении заболеваний опорно-двигательного аппарата: переломы костей, травматический периостит, эпикондилит, тендовагинит, миозит, ревматоидный артрит, деформирующий артроз, плечелопаточный периартрит, бурсит, остеохондроз позвоночника, пяточные шпоры, остеопороз. Противопоказания к этому методу - общие для физиотерапии.

В условиях стационара 3 городской больницы в течении года пролечено с помощью аппарата «МИТ-11» 496 больных. Из них с деформирующим артрозом коленных, тазобедренных, голеностопных, плечевых суставов 327 человек. Значительное улучшение при лечении деформирующего артроза 1-ой и 11-ой степени наступило у 90% больных, хороший результат удалось получить у 7% больных, нерезко выраженное улучшение у 3% больных. В результате проведенного лечения у пациентов значительно уменьшились, а затем и исчезли боли в суставах, отечность, увеличился объем движения в суставах.

Магнитолазероультразвуковую терапию используют как самостоятельный метод лечения и в сочетании с дието-, фито-, медикаментозной терапией, массажем, лечебной физкультурой. Длительность сеанса не более 10 минут, курс лечения состоит из 10-12 ежедневных процедур. В течении года можно проводить 3-4 курса магнитолазерной терапии.

Городской физиотерапевт                  Величко К.В.